Medici na ulici

Marek Havrda

Dokončuji 6. ročník studia na 1. LF UK.
Moc rád hraju na housle, chodím po horách a vymýšlím, jak přistupovat k novým problémům, kterých je ve zdravotně-sociálním kontextu vskutku celá řada. V MNU působím již od prvního ročníku studia na fakultě. Moc bych přál každému zažít tak hezky naplněné roky na vysoké škole.

Kája Jelínková

Aktuálně se nacházím v 6. ročníku na 3. LF UK oboru všeobecné lékařství. Dále bych se chtěla věnovat intenzivní medicíně - ARO a paliativní péči. A co mě charakterizuje? Nediagnostikované ADHD.

Vanda Dumbrovská

Studuji 6. ročník na 1. LF UK. Každou chvíli mě zaujme jiný obor, kde nakonec skončím, bude pravděpodobně náhoda, stejně jako to bylo s medicínou. Když vidím v něčem smysl, věnuju tomu 110 % tak jako Medikům na ulici. V ideálním případě mě najdeš hladit mech v lese, hřát se na slunci nebo u DnD s kamarády.

Terka Kopecká

Studuji 6. ročník na 1. lékařské fakultě UK. Po škole bych se chtěla věnovat onkologii. Moc ráda běhám, jezdím na běžkách, nebo se jen tak procházím v přírodě i po městě. Den mi dokáže zlepšit dostatek dobré kávy.

Honza Pospíšil

Po nedokončeném studiu oboru všeobecné lékařství na 3. LF UK studuji nyní na VOŠZ Suverénního řádu Maltézských rytířů obor všeobecná sestra. Po škole se chci věnovat prolínání zdravotní a sociální problematiky a urgentní medicíně. Mou hlavní motivací a charakteristikou je chuť pomáhat lidem a touha po dobrodružství, které se obě zosobňují v Medicích na Ulici a ve Skautu, kde působím jako vůdce roverského kmene.

Máša Kalantay

Studuji 2. LF UK v 5. ročníku. Po škole bych se chtěla věnovat intenzivní a urgentní medicíně. Moji hlavní charakteristikou je asi věčně plný kalendář, většinou mě zastihnete buď na ošetřovnách, anebo v nemocnici (a občas na tanečním parketu). Snažím se využívat veškerých příležitostí, co mi škola a život nabízí. Dělám vše, jak nejlíp dokážu, ale když se něco nepovede, snažím se to brát s pokorou a ponaučením do budoucna. Touhu pomáhat lidem cítím odjakživa, a jsem ráda, že se tomu můžu věnovat jak ve škole, tak i ve svém osobním čase.

Sára Zubinová

Studuji ve 4. ročníku 2. LF a samotná jsem zvědavá, na jaký obor mě po škole vítr zavane. Teď jen vím, že na oční či dermatologii to nebude. Myslím, že jsem ve svém životě aktivní a společenská. Mám ráda hudbu – ráda ji poslouchám, ráda ji i produkuji. Nejraději trávím čas v cizině a poznávám nové věci a nové lidi. Medicína mě baví a fascinuje čím dál víc, i když to občas před zkouškami dost bolí.

Vojta Král

Studuji v 5. ročníku na 2. LF a v budoucnu bych se rád věnoval všeobecné chirurgii. Když mám volno, jdu se rád proběhnout ven (ať už doma na Vysočině či v Praze do Stromovky) nebo si něco přečtu. A taky jsem rád mezi lidmi.

Filip Svěcený

Studuju teď 4. ročník všeobecného lékařství na 2.LF UK a ještě nejsem úplně rozhodnutý, kterým směrem se budu po škole ubírat - trochu mě to vždy táhlo k chirurgii, ale rád si povídám s lidmi a tak spíš uvidím, kam mě vítr zavane. Baví mě poslouchat a tvořit hudbu, skautovat, jezdit na Babettě a ve volných chvílích hrát na akordeon. Mám fakt rád svíčkovou.

Bětka Slámová

Studuju ve 3. ročníku na 3. LF UK. Medicína mě pohltila v celé své šíři. Dveří jsem zatím zavřela jen pár. Ale ať už budu jednou internistka, hematoonkoložka, nebo praktická lékařka, ideálně bych se nechtěla vzdálit od akademického světa a výuky medicíny. Hodně fandím sociálním službám. Jako lékařka s nimi chci aktivně spolupracovat! Miluju slovní hříčky, chození s těžkým batohem a nedělní bohoslužby. Ráda fotím, focením medituju. V přírodě zaostřuju nejraději šípky, ve městě zatoulané nákupní košíky. Skládám hudbu a ráda ji hraju lidem, kteří ji chtěj slyšet. Ráda čtu Bibli a básně Jana Skácela.